Ekolakiernie.pl

Przepustnica pneumatyczna

Przepustnica pneumatyczna jest urządzeniem które pozwala oszczędzać ciepłe powietrze usuwane z lakierni w przerwie w malowaniu - np. przy zmianie elementów lakierowanych. 

Dzięki specjalnemu wieszakowi montowanemu na ścianie lakierniczej lub na podstawce można oszczedzać energię. przepustnica w pozycji zamkniętej ogranicza przepływ powietrza przez ścianę do ok. 10%. Dzięki temu wyciągane są rozpylone rozpuszczalniki, ale nie jest wyciągane ciepłe powietrze - urządzenie jest bardzo przydatne zwłaszcza zimą. Urządzenie działa w momencie odwieszenia/podniesienia pistoletu lakierniczego. 

Przy ogrzewaniu lakierni prądem pozwala zaoszczędzić nawet do 30% energii - przy najmniejszej ścianie z naszej oferty jest to około 15 kW energii (elektrycznej) na godzinę. Dzięki temu, zaleznie od cen energii można oszczędzić nawet 10 zł netto ( zaleznie od cen energii) na godzinie pracy.  

Dzięki zastosowaniu wyłącznie elementów pneumatycznych przepustnica nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem. 

Standardowe wymiary przepustnic to 250 300,350 i 400mm, chociaż inne wymiary są dostępne na życzenie. 

Cykl pracy (przepustnica otwarta/zamknięta) trwa ok. 1 sekundę i zużywa do 20 l sprężonego powietrza. (zaleznie od wielkości przepustnicy) 

Zastosowanie przepustnicy pozwala także na wydłużenie żywotności silnika elektrycznego w lakierni - nie jest konieczne częste jego zatrzymywanie i uruchamianie.