Ekolakiernie.pl

Włóknina Paint-Stop

Włóknina Paint-Stop jest specjalnie skonstruowaną włókniną filtrującą przeznaczoną do usuwania mgieł z rozpylonych farb i lakierów. Charakteryzuje się specjalną progresywną budową- otwarta struktura włókniny od strony wlotu powietrza a zagęszczona i laminowana od strony wylotu powietrza. Taka technologia produkcji materiału filtracyjnego pozwala na zatrzymywanie znacznie większej ilości zanieczyszczeń(do 95%). Większe cząsteczki zanieczyszczeń zatrzymywane są w górnej warstwie włókniny, mniejsze cząsteczki natomiast przenikają w głąb materiału filtracyjnego gdzie są zatrzymywane. Progresywna budowa materiału filtrującego posiada także inne pozytywne cechy takie jak minimalizowanie wzrostu oporu przepływu powietrza oraz zapobieganie gromadzeniu się zanieczyszczeń na powierzchni materiału filtracyjnego. Chłonność pyłowa włókniny Paint-Stop to około 4700 g/m2.

Włókniny typu Paint-Stop są min. stosowanie w lakierniach w połączeniu z filtrami wstępnymi kartonowymi. Włóknina Paint-Stop ma za zadanie zatrzymać pozostałości pyłu, które nie osadziły się w filtrze wstępnym, co pozwala zapewnić bezpieczeństwo środowiska narażonego na emisję pyłu z lakierni.

Włóknina Paint-Stop po rozwinięciu ma grubość ok. 60mm. Szerokość i długość dobierane są do indywidualnych potrzeb klienta.

Cena netto za 1m2: Na zapytanie