Ściany lakiernicze

Wykonywanie czynności lakierniczych z całą pewnością związane jest z pewnym dyskomfortem. Nie można zapominać o tym, że tego rodzaju praca będzie związana z narażeniem na pewne niekorzystne dla zdrowia czynniki chemiczne. Dlatego właśnie niezbędne będzie zastosowanie możliwości jakie daje ściana lakiernicza.

Zadzwoń po bezpłatne doradztwo +48 793 656 949

Zadzwoń po bezpłatne doradztwo +48 793 656 949

 

Zdecydowanie jako producent ścian lakierniczych dbamy o zachowanie najwyższej jakości.

Zauważając jakie korzyści niosą za sobą ściany lakiernicze producent o takiej renomie jak my to z całą pewnością najlepszy wybór!

Osoby pracujące w przedsiębiorstwach lakierniczych nieustannie narażone są na kontakt z chemicznymi substancjami, które poza tym, że mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, to skutecznie obniżają komfort pracy. Jak temu zaradzić? Nowoczesne zakłady produkcyjne coraz częściej zaopatrują się w specjalistyczne systemy filtracyjne, do których zaliczyć można m.in. ściany lakiernicze znajdujące się właśnie w tej kategorii. Jeśli zastanawiasz się, czym dokładnie jest rozwiązanie tego typu – poznaj bliżej naszą ofertę i przekonaj się, jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie wysokiej klasy ścian lakierniczych. Zapraszamy!

Ściany lakiernicze – nowoczesne systemy filtracyjne

Czym jest ściana lakiernicza? Najprościej mówiąc, jest to specjalistyczne urządzenie służące do filtracji powietrza z pyłu oraz mgiełki lakierniczej, czyli zanieczyszczeń, które generowane są w czasie pracy z lakierem w zakładach produkcyjnych. Takie rozwiązanie coraz częściej znajduje zastosowanie w przemyśle, a konkretniej wszędzie tam, gdzie wykonuje się szeroko pojęte lakierowanie i obróbkę materiałów z wykorzystaniem farb

Suche ściany lakiernicze, czyli co w ofercie ekolakiernie.pl?

Jesteśmy producentem specjalistycznych suchych ścian lakierniczych, które wyróżniają się solidnym wykonaniemwytrzymałością i odpornością na codzienny użyteka także skutecznością w filtracji. Do wykonania obudowy i komponentów wykorzystaliśmy wysokiej jakości tworzywa – wszystko po to, aby inwestycja w ścianę lakierniczą była udana, a samo urządzenie posłużyło w zakładzie na lata.

Na naszej stronie znajdziesz suche ściany lakiernicze, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb i możliwości – w asortymencie dostępne są zarówno mniejsze (o gabarytach np. 1.850 x 810 x 1.650 mm),jak i większe urządzenia (2.450 x 800 x 1.950 mm). Niezależnie jednak od rodzaju ściany – za każdym razem możesz liczyć na maksymalną wydajność pracy naszych maszyn – nawet do 10800 m3/h.

W ofercie dostępne są ściany malarskie lakiernicze różnego typu, w tym:

  • 10/10 – najmniejszy wariant, który wyróżnia niska cena, a także uniwersalność; taka ściana doskonale sprawdzi się podczas lakierowania niewielkich elementów czy też próbek lub niewielkich serii; model 10/10 wyposażony jest m.in. w antywybuchowy wentylator,
  • 10/30 – urządzenie, które wyróżnia się najwyższą trwałością (wykonane z blachy ocynkowanej o grubości 1-3 mm); ściana lakiernicza o dużej sztywności i stabilności – wyposażona jest w specjalne wibroizolatory, co sprawia, że w czasie pracy nie drży i nie generuje hałasu, bardzo popularna do malowania frontów mebli.
  • 15/15 – sucha ściana lakiernicza z opcjonalnie wbudowanym stołem szlifierskim (można go w każdej chwili odsunąć); podobnie jak model 10/30 wykonana z ocynkowanej blachy, dzięki czemu jest odporna na specyficzne warunki pracy i codzienną eksploatację;cicha, stabilna i wydajna; wentylator, który w niej znajdziemy, cechuje się wysokimi parametrami pracy, przy niewielkim poborze mocy, co wpływa na oszczędność energii;
  • 15/20– model ściany lakierniczej suchej, w której znajdziemy wysokiej jakości wentylator sprawiający, że pomimo zabrudzonych filtrów, urządzenie zachowuje prawidłowe wartości odciągu zanieczyszczeń; ściana wyposażona jest m.in. w tłumik hałasu, kartonowy filtr wstępny czy dwa rodzaje mat filtracyjnych.

Oprócz wyżej wymienionych typów ścian wyciągowych oferujemy również inne rozmiary urządzeń.

Ściana lakiernicza wodna – czym różni się od suchej ścianki wyciągowej?

Choć Ekolakiernie specjalizuje się głównie w sprzedaży suchych ścianek lakierniczych, warto zwrócić uwagę na obecne na rynku ściany lakiernicze wodne, nazywane również mokrymi.

Ściana lakiernicza wodna działa na zasadzie przepływu wody, która skutecznie pochłania cząstki farby i lakieru, zapobiegając ich rozprzestrzenianiu się w powietrzu. W odróżnieniu od tradycyjnych suchych ścianek systemy wodne oferują inny rodzaj filtracji, co może być korzystne w pewnych zastosowaniach.

Producent ścian lakierniczych o najwyższej skuteczności działania – Ekolakiernie

Ściany lakiernicze suche z oferty Ekolakiernie można zaliczyć do najnowocześniejszych rozwiązań, przez co z powodzeniem sprawdzają się zarówno w warsztatach lakierniczych, jak i na profesjonalnych, zaawansowanych liniach produkcyjnych. W asortymencie znajdują się modele urządzeń gwarantujące najskuteczniejszą filtrację zanieczyszczeń – nawet do 100%. Wszystko to za sprawą dwuetapowego filtrowania:

  • wstępnego za sprawą filtra kartonowego,
  • zasadniczego (włóknina Paint – Stop).
  • dokładnego ( włóknina EU4)

Trzystopniowy system filtrów, a także wysoko wydajne wentylatory – takie połączenie sprawia, że prezentowane na naszej stronie ścianki lakiernicze zachwycają skutecznością filtracji, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa pracy.

Atestowane suche ściany lakiernicze – gwarancja jakości

Wszystkie prezentowane na stronie suche ściany wyciągowe lakiernicze wyprodukowane zostały zgodnie z obowiązującymi normami. Nasze maszyny posiadają pełne certyfikaty takie jak CE i ATEX potwierdzające ich wysoką klasę, dzięki czemu, Ty, jako klient, zyskujesz gwarancję zadowolenia i kupna atestowanego urządzenia najwyższej jakości. Nasze ściany lakiernicze posiadają zabezpieczenia przeciwwybuchowe, wibroizolatory czy tłumiki hałasu.

Lakiernicze ściany z oferty Ekolakiernie – zakup opłaca się podwójnie!

Odwiedzając stronę ekolakiernie.pl, można liczyć się z prawdziwą oszczędnością. O czym mowa? Po pierwsze – ceny ścian lakierniczych z oferty są bardzo konkurencyjne, Jakość urządzeń jest na najwyższym europejskim poziomie a ponadto – proponowane przez nas urządzenia wyposażone są w energooszczędne wentylatory, które pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zapewniając jednocześnie wysokie parametry pracy. Niewielki pobór mocy w połączeniu z dużą wydajnością z pewnością zostanie doceniony przez każdy zakład – tym bardziej w czasach, w których ceny energii szybują w górę.

Poznaj bliżej naszą ofertę i sięgnij po najnowocześniejsze sprzęty dla lakierniczych zakładów produkcyjnych i nie tylko. Zobacz również nasze filtry do ściany lakierniczej, stoły szlifierskie, lakiery zdejmowalne i wiele więcej – serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji

Czy jest możliwość zakupu ściany lakierniczej na raty?

W Ekolakiernie jest możliwość leasingowania naszych urządzeń takich jak ściana lakiernicza, stół szlifierski czy odpylacz stanowiskowy. 

Dzięki współpracy ze znaczącymi firmami możemy zaoferować dogodne warunki leasingu, optymalną wysokość rat i ofertę dopasowaną do potrzeb i możliwości Klienta. Dzięki leasingowi na ścianę lakierniczą można wyposażyć zakład i uruchomić produkcję bez ponoszenia dużych kosztów od razu. Przy odpowiednim planowaniu można zapewnić bardzo dobre warunki pracy (i wysoką jakość obrabianych powierzchni) bez angażowania znacznych środków finansowych jednorazowo. 

Pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności związanych z leasingiem naszych urządzeń. Zapraszamy do kontaktu z nami – chętnie udzielimy więcej informacji.

Jak często trzeba zmieniać filtry w ścianie lakierniczej?

To zależy od zawartości LZO, czyli lotnych związków organicznych w farbie, a także pojemności pyłowej danego filtra. 

Pokażmy to na przykładach scian lakierniczych z oferty Ekolakiernie:

  • pojemność pyłowa filtra kartonowego – do 10 kg/m²,
  • pojemność pyłowa włókniny paint-stop – do 3 kg/m²,
  • jeśli chodzi o filtr EU4 posiada on bardzo niską pojemność pyłową.

Sama pojemność pyłowa liczona jest dla suchego pyłu, czyli innymi słowy: jeżeli np. do malowania wykosztujemy poliuretan mający nawet 51% LZO, to suchej farby jest mniej więcej połowa.

W takiej sytuacji można założyć, że połowa zużytej farby trafia na element, z kolei druga połowa jest odsysana przed odciąg. W przypadku filtra kartonowego o powierzchni 1m² (ściana typu 10/10) o wymianie należy pomyśleć po zużyciu około 40 kg farby.

Co ile wymieniać włókninę paint-stop?

Często nasi Klienci wymieniają włókninę paint-stop co dwie wymiany filtra kartonowego.

Co ile wymieniać włókninę EU4? 

Według potrzeby najczęściej jednak odbywa się to wraz z wymianą włókniny paint-stop

Czy filtry w ścianie lakierniczej można czyścić np. sprężonym powietrzem?

Nie jest to zalecane ze względu na możliwość zniszczenia struktury filtrów paint-stop i EU4 za sprawą silnego strumienia powietrza. Uszkodzenie jej z kolei poskutkuje zwiększonym przenikaniem pyłu do wentylatora, instalacji kominowej, a także do atmosfery, co ma negatywny wpływ na żywotność instalacji, a także środowisko naturalne.

Czy filtry lakiernicze można zregenerować?

Filtry kartonowe, jeśli są w dobrym stanie, nierozerwane i niepogięte, można próbować regenerować na własną odpowiedzialność

Czy filtry lamelowe do farb wodnych należy wymieniać?

Filtry lamelowe są przystosowane do czyszczenia, a wszystko to za sprawą ich specjalnej konstrukcji, która ułatwia i przyśpiesza ten proces. Co więcej, na stronie ekolakiernie.pl jest możliwość zakupu dwóch zestawów filtrów lamelowych, aby możliwa była szybka wymiana filtra w ścianie lakierniczej.

Czy filtry lamelowe są przeznaczone wyłącznie do farb wodnych?

Nie, filtrów lamelowych można używać też z innymi rodzajami farb, lecz ich pojemność pyłowa na m² w porównaniu do filtra kartonowego jest nieco mniejsza. Ponieważ jednak można je czyścić, często ich stosowanie z innymi rodzajami farb jest ekonomicznie uzasadnione.

Dlaczego w posiadanej ścianie lakierniczej muszę bardzo często wymieniać filtry?

Ciężko o jednoznaczną odpowiedź. Wiele zależy od konstrukcji ściany i zastosowanego wentylatora

Przy wentylatorach kanałowych (umieszczonych w rurze odciągowej) najczęstszą przyczyną jest niedostateczny spręż – zabrudzone filtry powodują opory i ściana nie ciągnie. Dlatego tez tanie ściany niesprawdzonych firm powodują zwiększone koszty eksploatacji w postaci konieczności częstej wymiany filtrów.

Inny przypadek to zabrudzony wentylator lub zapchany złogami farby komin. Takie problemy często mają miejsce przy dwóch stopniach filtracji, braku dokładnego instalowania filtrów lub zaniedbaniach serwisowych. 

W takim przypadku zapraszamy do kontaktu. Udzielimy bezpłatnej konsultacji!

Posiadam ścianę lakierniczą własnej konstrukcji i chciałbym ją unowocześnić – czy mogę liczyć na pomoc?

Ściany lakiernicze własnej roboty lub urządzenia bez tabliczki znamionowej i bardzo stare są bardzo trudne do unowocześnienia.  Ma to sens jedynie, gdy urządzenie jest na stałe zabudowane np. w ścianie budynku i jego wymiana byłaby bardzo trudna. 

Czy kupno nowej ściany jest bardziej opłacalne niż odnowienie starego urządzenia?

Czasem nie warto inwestować w stare urządzenie, gdyż może się okazać, że nowe, z lepszymi parametrami i niezbędnymi certyfikatami oraz gwarancją jest zbliżone cenowo

Oczywiście możemy wycenić elementy niezbędne do naprawy urządzenia, dlatego też zachęcamy do kontaktu każdego, kto zastanawia się nad ewentualnym odnowieniem starej ściany lakierniczej. 

Zadzwoń po bezpłatne doradztwo +48 793 656 949