Komora lakiernicza do lakierowania lub odciągu kleju

Jesteśmy przedsiębiorstwem, które specjalizuje się m.in. w produkcji i dystrybucji ścian lakierniczych, w tym również modeli o specjalnym wykonaniu, czego najlepszym przykładem jest dostępna na naszej stronie komora lakiernicza występująca w kilku wariantach. Poznaj ją bliżej i zainwestuj w rozwiązania, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort pracowników, podnosząc jednocześnie efektywność pracy – zapraszamy.

Do czego służy komora lakiernicza?

Komory lakiernicze są specjalnie zaprojektowanymi przestrzeniami/urządzeniami, dzięki którym możemy efektywnie wykonywać różnego rodzaju prace lakiernicze. Możliwe jest to ze względu panujące wewnątrz kabiny warunki – mowa tutaj o odpowiedniej temperaturze, wilgotności oraz wentylacji powietrza, czyli czynnikach, które zapewniają właściwe warunki aplikacji farby, gwarantując jednocześnie uzyskanie pożądanych efektów pracy.

Parametry kabiny do lakierni

Uwagę przy zakupie kabiny lakierniczej (komory) należy zwrócić przede wszystkim na parametry użytkowe danego urządzenia – pozwoli to sięgnąć po rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w posiadanym zakładzie. Poniżej typoszereg oferowanych przez naszą firmę urządzeń.

OK 2011

 • Wydajność: 5000 m3/h.
 • Wymiary (dł/wys/gł): 1300 x 2400 x 550.
 • Przyłącze: ᴓ 300.

OK 2022 

 • Wydajność: 4000/8000 m3/h.
 • Wymiary (dł/wys/gł): 2300 x 2400 x 550.
 • Przyłącze: ᴓ 300/400.

OK 2028 

 • Wydajność: 5000/10000 m3/h.
 • Wymiary (dł/wys/gł): 2900 x 2400 x 550.
 • Przyłącze: ᴓ 350/450.

OK 2032 

 • Wydajność: 5500/11000 m3/h.
 • Wymiary (dł/wys/gł): 3300 x 2400 x 550.
 • Przyłącze: ᴓ 400/450.

Co ważne: poszczególne odciągi klejowe mogą zostać opcjonalnie wyposażone w zabudowę – dzięki takiemu zabiegowi mogą szybko zostać przekształcone w małą komorę lakierniczą

Kabina lakiernicza od Ekolakiernie – specjalistyczne rozwiązanie dostosowanie do Twoich potrzeb

Odwiedzając stronę ekolakiernie.pl, każda osoba może zamówić profesjonalną, przemysłową kabinę do lakierowania dostosowaną do swoich potrzeb. Proponujemy nowoczesne i innowacyjne komory rozmaitego zastosowania występujące w wielu wariantach oraz rozmiarach. Jeśli chodzi o naszą firmę, jesteśmy w stanie dopasować się do wymagań klienta i stworzyć coś, co znacząco ułatwi pracę w lakierni czy innym zakładzie, w którym zachodzi potrzeba zastosowania kabiny do malowania.

Profesjonalne kabiny lakiernicze, które możemy dla Ciebie zaprojektować, mogą posłużyć z powodzeniem jako:

 • ściana lakiernicza dwustronna (dwa stanowiska pracy na jednym urządzeniu),
 • odciąg kleju wodnego,
 • odciąg kleju bazującego na rozpuszczalnikach

Wyposażenie kabiny (komory) lakierniczej, czyli z czego składa się kabina od Ekolakiernie?

Nasze przedsiębiorstwo oferuje komorę lakierniczą, która w wersji podstawowej wyposażona jest w wydajny filtr kartonowy, a także włókninę typu paint-stop. To jednak nie wszystko – na specjalne życzenie klienta kabinę możemy doposażyć w dodatkowy materiał filtrujący w postaci flizeliny, która stanowi niejako powłokę ochronną dla filtra kartonowego, zabezpieczając go przed zbyt szybkim zanieczyszczeniem, co powodowałoby konieczność częstszego wymieniania tego komponentu. 

W wielu lakierniach przemysłowych oraz innych zakładach, w których wykonuje się szeroko pojęte prace lakiernicze, zwraca się uwagę na koszty ogrzewania. Skutecznym sposobem na ich obniżenie jest sięgnięcie po przenośną komorę lakierniczą wyposażoną w powrót powietrza do hali produkcyjnej. Z takiego rozwiązania również możesz skorzystać na stronie ekolakiernie.pl.

Jesteś zainteresowany? Zachęcamy do kontaktu i składania zamówień! Polecamy sprawdzić również pozostałe elementy wyposażenia lakierni dostępne na naszej stronie. Wśród nich znajdują się m.in. ściany lakiernicze, stoły szlifierskie, filtry do lakierni i wiele więcej. Zapraszamy

Zadzwoń po bezpłatne doradztwo +48 793 656 949