Używana Wodna ściana lakiernicza 2x3m

Używana mokra ściana lakiernicza jak nowa – Ekolakiernie

Na stronie ekolakiernie.pl możesz zamówić używaną ścianę lakierniczą, która została przejrzana przez nasz zespół, wyczyszczona i przygotowana do dalszej pracy – w kwestiach technicznych niczego jej nie brakuje, jest w 100% sprawna. Jest to ściana włoska olimpia, która została wykonana z blachyocynkowanej zapewniającej maksymalną szczelność w czasie pracy. 

Jeśli chodzi o wymiary transportowe, to maszyna ma około 2,4 metra wysokości, 3,4 metra szerokości i 2 metry głębokości (z wentylatorem i poszerzeniami).

Medium filtracyjnym jest woda, a dodatkowo pył wyłapuje wymienna włóknina paint-stop (jest wymieniona na nową).

Jako producent dołożyliśmy wszelkich starań, by produkt spełniał najwyższe normy jakościowe i był gotowy do użytku niemal od razu (ściana jest w większości złożona). Do montażu pozostaje jedynie:

  • założenie wentylatora (2,2 kW) – jest w zestawie,
  • złożenie instalacji kominowej (dostępna osobno),
  • zamontowanie lampy (jest w zestawie),
  • przegląd i podłączenie szafki sterowniczej (jest w zestawie),
  • wypoziomowanie kurtyny wodnej.

---

Czytaj więcej:

Szukasz ściany lakierniczej wodnej, którą wykorzystasz w swojej lakierni lub zakładzie przemysłowym? W takim wypadku znalazłeś się w odpowiednim miejscu – na stronie ekolakiernie.pl możesz już dziś wyposażyć się w tego typu urządzenie, które zapewni bezpieczną i wydajną pracę w czasie lakierowania i malowania. Poznaj ją bliżej – zapraszamy!

Czym jest ściana lakiernicza wodna?

Wodne ściany lakiernicze są urządzeniami służącymi do filtracji oraz oczyszczania powietrza w miejscach, w których wykonuje się szeroko pojęte prace lakiernicze. Jak sama nazwa wskazuje – do przeprowadzania tych procesów wykorzystują wodę, która skutecznie zatrzymuje cząstki farb oraz pyłów lakierniczych w czasie przepływu powietrza, eliminując tym samym ich emisję do otoczenia. To z kolei ogranicza ryzyko występowania chorób wywołanych przez chemiczne substancje i pyły dostające się do dróg oddechowych.

Wbudowany zbiornik wodny sprawia, że praca z farbami odbywa się przede wszystkim z zachowaniem norm bezpieczeństwa pracy, co powinno być sprawą nadrzędną dla każdego właściciela zakładu przemysłowego.

Komu polecana jest kabina lakiernicza wodna?

Ściana wodna lakiernicza to rozwiązanie, z którego powinni skorzystać przede wszystkim lakiernicy, którzy wykonują swoją codzienną pracę pod wysokim ciśnieniem. Co więcej, jest to optymalny wybór również dla zakładów, które muszą przestrzegać restrykcyjnych norm emisji – do takowych zaliczyć można lakiernie, warsztaty samochodowe czy przedsiębiorstwa specjalizujące się w obróbce metali i nie tylko.

Ściana lakiernicza wodna – budowa

Budowa wodnych ścian nie jest skomplikowana – konstrukcje te bazują na dwóch głównych elementach, czyli wodoszczelnej komorze oraz kurtynie wodnej. Obudowa (najczęściej wykonana z blachy ocynkowanej) ma za zadanie zapobiegać wyciekom wody, oraz farb na zewnątrz, z kolei kurtyna wodna odpowiada za filtrację powietrza, zatrzymując pyłki i inne groźne dla zdrowia i otoczenia cząsteczki wewnątrz komory.

Jeśli chodzi o ofertę naszego przedsiębiorstwa, wodna ściana do lakierni składa się ze wspomnianych elementów, a także wentylatora, lampy oraz szafy sterowniczej.

Na naszej stronie znajdziesz również standardowe ściany lakiernicze, ale nie tylko. W asortymencie dostępne są również odciągi mobilne, stoły szlifierskie, instalacje rurowe i wiele więcej. W razie pytań zapraszamy do kontaktu – zespół ekolakiernie.pl.

Zadzwoń po bezpłatne doradztwo +48 793 656 949