worek filtracyjny poliestrowy

W używanych urządzeniach filtracyjnych niezbędna moze okazać siewymiana worków filtracyjnych. Pomagamy w doborze odpowiedniego worka filtracyjnego, także w przypadku urządeń starych, z nieczytelną tabliczką znamionową. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu bezpłatnie dobierzemy odpowiedni worek. Niezbędne informacje to: typ filtrowanego pyłu ( np. mokra trocina) średnica płyty sitowej ( w przypadku worka z pierścieniem typu snapring) oraz jej grubość, np. fi 160mm, grubość 2mm,  średnica króćca przyłączeniowego ( w przypadku worka mocowanego na opaskę), sposób mocowania denka np. otwór na talerzyk, podwieszenie.

Dobieramy także worki do odpylaczy stanowiskowych

Czytaj więcej:

W lakierniach oraz różnego rodzaju zakładach produkcyjnych wykorzystuje się na co dzień specjalistyczne urządzenia i systemy do filtracji powietrza jak np. odciągi mobilne, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiednich warunków i bezpieczeństwa pracy. Z czasem jednak zachodzi potrzeba wymiany worków filtracyjnych, które w wyniku nagromadzonych zanieczyszczeń tracą swoje pierwotne właściwości i nie działają tak efektywnie, jak powinny. Tego typu produkty znajdziesz w ofercie Ekolakiernie – z naszej strony możesz liczyć również na pomoc w kwestii doboru odpowiedniego worka filtracyjnego. 

Worki filtracyjne i ich rola w lakierniach i zakładach przemysłowych

Praktycznie we wszystkich zakładach produkcyjnych i lakierniach miejsca nie może zabraknąć dla urządzeń odciągającychróżnego rodzaju zanieczyszczenia, które obecne są w powietrzu (pył, kurz), a także szkodliwe dla zdrowia opary, będące efektem np. lakierowania danego wyrobu. 

Aby takie sprzęty mogły spełniać zadanie, muszą być wyposażone w wydajne worki filtracyjne, które odpowiedzialne są za filtrowanie pyłu. Dzięki temu powietrze w zakładzie pozostaje wolne od szkodliwych substancji, a to z kolei bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo pracy, a także jej komfort – warto mieć na uwadze, że praca w oparach i w obecności drobinek znacząco utrudnia wydajne poruszanie i wykonywanie nawet najprostszych czynności.

Poliestrowe worki filtracyjne do odciągu z oferty ekolakiernie.pl

Przemysłowe woreczki filtracyjne mogą być wykonane z różnych tworzyw, w tym m.in. z poliestru, poliakrylonitrylu, poliamidu czy polipropylenu. Obecnie największą popularnością cieszą się poliestrowe worki filtracyjne do odpylaczy, które znajdują zastosowanie w zakładach z różnych gałęzi przemysłu (branża spożywcza, przetwórstwo tworzyw sztucznych, lakiernie). Dzieje się tak za sprawą świetnych właściwości antystatycznych, a także odporności na działanie bardzo wysokich temperatur sięgających nawet 150°C. 

Nie inaczej jest w przypadku dostępnych w ofercie naszego przedsiębiorstwa worków filtracyjnych z poliestru, które doskonale radzą sobie z filtracją różnego rodzaju pyłu. Oferowane przez Ekolakiernie woreczki przystosowane są do pracy w nawet najbardziej wymagających warunkach, a wszystko to za sprawą swojego wykonania i materiałów, z jakich powstały.

Jakie worki filtracyjne do odpylaczy wybrać? Pozwól sobie pomóc!

Przed zakupem worków filtracyjnych od producenta warto zastanowić się nad tym, jaki typ tego komponentu będzie nam potrzebny. Pod uwagę bowiem należy wziąć kilka czynników jak np. rodzaj pyłu, z jakim musi się zmierzyć filtr, jaką średnicę ma płyta sitowa (mowa tutaj workach z pierścieniem typu snapring), a także grubość np. fi 160 mm, grubość 2 mm. Jeżeli mowa z kolei o workach mocowanych na opaskę, nie bez znaczenia pozostaje również średnica (zewnętrzna) kroćca przyłączeniowego, a także sposób mocowania denka (do przykładu posłużyć może otwór na talerzyk bądź podwieszenie).

Jak widać, kupno worków filtracyjnych do odpylaczy nie jest takie łatwe i musi być przemyślane. Jeżeli masz kłopot z wyborem, zdaj się na Ekolakierniechętnie pomożemy Ci w doborze odpowiedniego worka do filtracji – w tym również dla starszych urządzeń, na których na tabliczce znamionowej niewidoczne są kluczowe dla zakupu informacje. Służymy pomocą również w doborze worków do odpylaczy stanowiskowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Polecamy sprawdzić również pozostałe produkty z oferty, w tym filtry do lakierni (m.in. filtry węglowe), ściany lakiernicze czy stoły szlifierskie – Ekolakiernie.

Zadzwoń po bezpłatne doradztwo +48 793 656 949